دوره پادفک روسی یک دوره آموزشی قبل از ورود به دانشگاه و به عبارتی یک دوره پیش نیاز است که داوطلبان تحصیل در دانشگاه‌های روسیه قبل از ورود به دانشگاه باید آن را بگذرانند. شرکت در دوره پادفک روسیه این امکان را برای داوطلبان بین المللی فراهم می کند که بتوانند در دانشگاه‌های روسیه به ادامه تحصیل در رشته ی مورد علاقه ی خود بپردازند. باید گفت که روسیه دارای دانشگاه‌های بسیار عالی و معروفی است که امکان ادامه تحصیل برای دانشجویان بین المللی را فراهم می کنند. داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های روسیه و آن دسته از برنامه های تحصیلی که به زبان روسی ارائه می شوند را دارند، لازم است که در دوره پادفک روسیه شرکت کرده تا نمره ی قبولی درس های ارائه شده در این دوره را کسب کنند.

روسیه یکی از کشورهای اقتصادهای در حال رشد جهان است و در کنار دیگر کشورهای BRICS، روسیه مایل به بین‌المللی کردن سیستم آموزش عالی خود است و برای توسعه دانشگاه‌های خود و گسترش حمایت از متقاضیان بین‌المللی سرمایه‌گذاری می‌کند.

24 دانشگاه در روسیه وجود دارد که در رده‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS 2018 قرار دارند.10 تای آن‌ها در بین 400 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. روسیه همچنین با حضور قابل‌توجه در رده‌بندی دانشگاه‌های QS EECA، جزو 300 دانشگاه برجسته در اروپا است و در آسیای میانه، با 95 دانشگاه روسی افتخار می‌کند.

مزایای گذراندن دوره پادفک روسیه

 • یادگیری 4 مهارت خواندن ،نوشتن ،گفتگو و شنیداری به زبان روسی

(منظور از مهارت گفتگو توانایی بیان دیدگاه‌ ها بر پایه‌ی موضوع‌هایی است که در کتاب های درسی ذکر شده است. مهارت خواندن نیز توانایی خواندن و درک متن‌های ادبی و نیمه دشوار می باشد . مهارت نوشتن عبارتست از پر کردن پرسش‌نامه، نوشتن زندگینامه ‌و نوشتن نامه بر پایه‌ی موضوع‌های فراگیری شده. شنیدن نیز مهارتی ست که شامل دریافت مفهوم پرسش و دادن پاسخ می باشد)

 •  آموزش زبان روسیه توسط اساتید روس زبان
 •  آشنایی بیشتر با فرهنگ و تمدن کشور روسیه
 •  آشنایی بیشتر با علوم پایه (زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضی)
 •  آشنایی  و ارزیابی شرایط دانشگاه ها برای ادامه تحصیل و تصمیم گیری درست برای انتخاب دانشگاه مورد نظر
 • دریافت مدرک تعیین سطح روسی

طول دوره پادفک

باید به این نکته توجه کرد که دوره پادفک روسیه با توجه به‌ رشته و زمینه‌ی تحصیلی دانشجویان‌ دارای برنامه‌های تحصیلی و درس‌های متفاوتی است.‌ داوطلبان ابتدا با توجه به میزان آشنایی خود با زبان روسی در آزمون تعیین سطح شرکت می‌کنند.‌ سپس با توجه به امتیاز کسب شده در‌ سطح قبولی خود ثبت نام می‌گردند.‌ دوره پادفک روسیه با توجه به میزان آشنایی داوطلبان زبان روسی ممکن است از‌ ۱ ماه الی ۱ سال طول بکشد.‌ در صورتی که داوطلبان آشنایی قبلی با زبان روسی نداشته باشند‌، باید حدود‌ ۸ ماه الی ۱ سال ( با توجه به میزان فعالیت‌ داوطلب و سرعت یادگیری او و طول دوره‌های ارائه شده توسط موسسه‌ی مربوطه)‌ در این دوره‌ها شرکت کنند.‌ پس از اتمام دوره، داوطلبان در امتحان نهایی شرکت می‌کنند‌ و در صورت‌ کسب نمره‌ی قبولی در آزمون نهایی می‌توانند مدرک خود را دریافت کرده و به منظور ادامه تحصیل‌ در دانشگاه آن را به دانشگاه مورد نظر خود ارائه دهند. شرط قبولی در دوره پادفک روسیه این است که داوطلبان‌ در کلاس‌های درسی به صورت مرتب به حضور داشته و نمره قبولی در تمامی ‌درس‌های ارائه شده در این دوره را کسب کنند.

مدارک مورد نیاز برای گذراندن دوره پادفک روسی شامل موارد زیر است:

 • ترجمه پاسپورت به زبان روسی (در خصوص دانش آموزان پسر که خدمت نظام‌وظیفه‌شان را طی نکرده‌اند، اخذ گذرنامه پس از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد تائید وزارت علوم انجام می‌شود)
 • ترجمه ریزنمرات دبیرستان و پیش‌دانشگاهی به زبان روسی
 • ترجمه مدارک دیپلم و پیش‌دانشگاهی به زبان روسی
 • عکس
 • پر کردن application خود دانشگاه.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در روسیه کدام اند ؟

طبق آخرین تغییر در سال ۲۰۲۱ دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت به شرح زیر است:

 

شهریه پادفک پزشکی روسیه چقدر است ؟

 • پادفک دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ حدود ۵۰ میلیون تومان
 • پادفک دانشگاه لومونسف مسکو ۶ هزار دلار
 • پادفک دانشگاه فدرال کازان حدود ۵۰ میلیون تومان
 • پادفک دانشگاه سماشکو مسکو حدود ۹۰ میلیون تومان

ارزانترین پادفک پزشکی روسیه 

هزینه ثبت نام پادفک پزشکی روسیه در دانشگاه های مختلف در بالا ذکر شده است. در بین دانشگاه هایی که پادفک پزشکی برگزار می کنند و کیفت نسبی مناسبی دارند از نظر قیمت مناسب هستند می توان به دانشگاه های زیر اشاره نمود:

 • پادفک دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ
 • پادفک دانشگاه فدرال کازان 
 • پادفک رانهیگس سن پترزبورگ 
 • پادفک دانشگاه تومسک 

آیا امکان تحصیل پادفک در دانشگاه های غیر تایید وجود دارد ؟

بله تحصیل دوره پادفک در دانشگاه مورد تایید ایران الزامی نیست. شما می توانید دوره پادفک را در هر یک از دانشگاه های روسیه گذرانده و بعد از آن برای تحصیل کورس اصلی در دانشگاه های مورد تایید ایران در روسیه اقدام نمایید.

 ایا امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه وجود دارد ؟

بله مطابق با آخرین بخشنامه وزارت بهداشت ایران برای سال ۲۰۲۱ میلادی امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی وجود دارد البته به دو شرط: اول دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران باشد. دوما شما قبل از ورود به کورس اصلی دوره پادفک را گذرانده باشید و مدرک a2 زبان روسی دریافت کرده باشید.

در نهایت اگر برای تحصیل در روسیه مصمم هستید و دوست دارید جوانب کار را بیشتر بسنجید، می‌توانید از مشاوره رایگان الیت پلاس استفاده کنید و یا برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید.

برای اطلاعات بیشتر ما را در اینستاگرام دنبال کنید: elit.plus

, , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟