ویزای مهاجرتی کانادا: از بحث های داغ این روزها، بلکه سال های اخیر مهاجرت به کانادا است. با توجه به رشد اقتصادی و شرایط فوق العاده این کشور برای مهاجران، تمایل به پیدا کردن راه های آسان و سریع دریافت اقامت کانادا در میان متقاضیان مهاجرت زیاد شده است. اگر شما هم به فکر مهاجرت کانادا هستید، بهتر است ابتدا با شرایط مهاجرت به این کشور آشنا شوید و اطلاعات لازم را کسب کنید و سپس در این راه قدم بردارید. در این مقاله سعی داریم راه های اقامت دائم کانادا را بررسی نموده و در نهایت بهترین روش مهاجرت به کانادا را معرفی نماییم.

کانادا  به دلیل تعداد کثیری از موقعیت‌های شغلی، تبدیل به یک قطب مهاجرتی بزرگ در دنیا شده است. بر طبق ابلاغیه دولت این کشور، کانادا خواهان جذب بیش از 1 میلیون مهاجر در سه سال آینده است. قبل از مهاجرت کاری به کانادا باید با برنامه‌های مهاجرتی شغلی به کانادا آشنا شوید. سپس با توجه به شرایط خود نسبت به انتخاب بهترین برنامه اقدام نمایید. در ادامه برنامه‌های مهاجرت کاری به همراه تعریف خلاصه‌ای از هر کدام برای شما آماده شده است، که می‌توانید به وسیله آن‌ها مناسب‌ترین برنامه را برای خود انتخاب کنید.

راه های مهاجرت به کانادا

راه های مهاجرت به کانادا به طور کلی عبارت است از:

 • شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار
 • شرایط مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری
 • مهاجرت کانادا به روش اسپانسرشیپ والدین
 • مهاجرت کانادا از طریق خود اشتغالی
 • شرایط مهاجرت به کانادا با روش تحصیلی
 • مهاجرت به کانادا با ویزای اسپانسری (اقامت گرفتن برای خانواده)
 • مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج
 • شرایط مهاجرت کانادا از طریق تولد فرزند

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار(جاب آفر)

اگر در کانادا کارفرمایی که شرایط لازم را برای استخدام یک فرد خارجی را داشته باشد به شما جاب آفر یا پیشنهاد کاری دهد و به زبان ساده به اداره مهاجرت کانادا اثبات کند که به وجود شما نیاز دارد و شخصی را در کانادا مانند شما پیدا نکرده است آن وقت میتوانید با داشتن جاب آفر و LMIA معتبر درخواست مهاجرت به کانادا داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص، می توانید جمله زیر را در گوگل جستجو کنید:ویزا 724 جاب آفر کانادا همچنین می توانید با مراجعه به سایت های کاریابی رایگان مانند jobbank شانس خود را امتحان کنید.

 شرایط مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری مناسب برای افرادی است که از دارایی و تمکن مالی کافی برخوردار هستند یا مدیریت کسب کاری را خارج از کانادا بر عهده دارند. کشور کانادا با اجازه سرمایه گذاری افراد با تجربه، بستر رشد و پیشرفت این کشور را فراهم کرده است.

چنانچه شما یک کارآفرین خلاق و نوآور هستید و می‌توانید کاری در مقیاس جهانی به وجود آورده و تعدادی کارمند را مشغول به کار کنید، این ویزا مخصوص شماست. چنانچه ایده استارت آپی شما قابلیت رقابت در سطح جهان را داشته باشد و یکی از شرکت‌های معتبر در کانادا از ایده شما حمایت کند، می‌توانید به کانادا مهاجرت کنید.

برای این کار علاوه بر داشتن مهارت‌های زبانی و تجارب کاری کافی احتیاج به مبلغ کافی برای سرمایه‌گذاری و ایجاد موقعیت شغلی برای تعداد به خصوصی از شهروندان کانادایی دارید که جزییات این شرایط با توجه به برنامه‌های استان‌های کانادا متفاوت است. شما می‌توانید جزییات هزینه‌ها و شرایط سرمایه‌گذاری در هر استان را در جدولی که در ادامه ارائه خواهیم کرد، مشاهده کنید.

در حال حاضر دو برنامه سرمایه گذاری در کانادا دایر است که شامل برنامه سرمایه گذاری فدرال و برنامه کبک می‌شوند. هر دو برنامه به متقاضیان ثروتمندی که قصد سرمایه گذاری 5 ساله (و مورد تائید کانادا) در این کشور را داشته باشند مجوز اقامت دائمی صادر می‌کنند. همچنین متقاضیان تحت این برنامه می‌توانند اقامت همسر و فرزندان خود را دریافت نمایند.

 مهاجرت کانادا به روش اسپانسرشیپ والدین

 

فرزندان مقیم در کانادا برای اسپانسر والدین خود جهت دریافت اقامت، باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • برخورداری از اقامت دائم
 • ثبت در قانون بومیان کانادا به عنوان یک فرد بومی
 • شهروندی کانادا

همچنین این افراد برای اسپانسرشیپ والدین خود لازم است تا ضمن تامین نیازهای والدین، از تمکن مالی جهت حمایت از والدین خود نیز برخوردار باشند.

 مهاجرت کانادا از طریق خود اشتغالی

روش مهاجرتی خود اشتغالی کانادا برای ورزشکاران و هنرمندان ارائه می شود و کسانی که به نوعی بیزینس مرتبط با این دو حیطه را دارند.  این روش نیازی به سرمایه آنچنانی دارد، حتی به مدرک زبان قوی ای نیازی ندارید و ملزم به ایجاد شغل برای دیگران نیستید. البته باید دقت داشته باشید، سخت گیری بسیاری در این حیطه از سوی افسران ویزای کانادا حکم فرماست.

موارد مورد نیازعبارت است از:

 • برخورداری از تجربه و مهارت کافی
 • ارائه گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه
 • برخورداری از تمکن مالی
 • برخورداری از مدارک لازم جهت پذیرش

شرایط مهاجرت به کانادا با روش تحصیلی

شرایط مهاجرت به کانادا با روش تحصیلی به شرح ذیل می باشد:

 •  رنکینگ بالای دانشگاه های کانادا در سطح جهانی
 • شهریه‌های مناسب نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکایی
 • رفتار خوب کشور کانادا با مهاجران و تمایل کشور کانادا برای جذب دانشجویان بین المللی
 • مدارک معتبر دانشگاه‌ های کانادا که به راحتی در کشورهای آمریکا و انگلستان قابل معادل‌سازی و پذیرش هستند.
 • اجازه کار در کنار تحصیل
 • امکان استفاده از بورس‌های گوناگون تحصیلی
 • امکان تحصیل دانش آموزان در این کشور نیز فراهم است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت تحصیلی در کانادا ؛ مقاله ویزای تحصیلی کانادا را مطالعه فرمایید.

مهاجرت به کانادا با ویزای اسپانسری (اقامت گرفتن برای خانواده)

یکی از سیاست های کشور کانادا نزدیک کردن شهروندان کانادایی به خانواده های خود است. از این جهت افرادی که در کانادا زندگی می‌کنند قادر خواهند بود از طریق این ویزا برای خانواده خود اقامت دائمی دریافت کنند. برای اسپانسر شدن در ویزای خانوادگی، فرد باید دارای اقامت دائمی یا شهروندی این کشور باشد.

این دسته از متقاضیان می توانند برای همسر و فرزندان خود دعوت‌نامه ارسال کنند و مجوز اقامت دائمی آن‌ها را کسب نمایند. در حال حاضر متقاضیان با ویزای اسپانسری کانادا قادر به اخذ اقامت دائم برای والدین خود نخواهند بود. اما توجه داشته باشید والدین نیز، تحت سوپر ویزای کانادا می توانند به این کشور مهاجرت کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

ازدواج با یک شهروند کانادایی یکی دیگر از شرایط اقامت در کشور کانادا است. البته این روش چندان هم ساده نیست، اخیرا شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج بسیار سخت شده است و تنها افرادی موفق به مهاجرت به این روش می شوند که با ازدواج واقعی می خواهند به این کشور مهاجرت نمایند. برای دریافت این ویزا نیز لازم است تا افراد مدارکی چون میزان درآمد و قدرت تامین هزینه زندگی، میزان دارایی و مکان مورد نظر برای زندگی را مشخص نمایند. هزینه هایی که باید برای این روش مهاجرتی پرداخت شود، شامل هزینه های مربوط به اسپانسرشیپ، حمایت مالی از شریک حقوقی (همسر) و حمایت مالی از کودک (فرزند) می شود.

شرایط مهاجرت کانادا از طریق تولد فرزند

مهاجرت کانادا از طریق تولد فرزندان، یکی از رایج ترین روش های امروزی است که میان سلبریتی ها هم رایج شده است. افراد می توانند با تولد فرزند خود در این کشور، سیتیزن کانادا شوند. در واقع متولد شدن فرزند در خاک کانادا باعث می شود که والدین او نیز تابعیت کانادا را بدست آورده و از شهروندان این کشور محسوب شوند.

لازم به ذکر است که پس از تولد فرزند، والدین بلافاصله اقامت کانادا را بدست نمی آورند و لازم است تا فرزند با رسیدن به سن ۱۸ سالگی، از طریق اسپانسرشیپ برای اقامت پدر و مادر خود اقدام نماید. بنابراین این روش مهاجرت کانادا، اگرچه برای آینده کودک مفید است، اما شاید برای والدین چندان روش سریع و مطمئنی نباشد.

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا:

 • اسناد هویتی (شناسنامه، کارت ملی و گذرنامه معتبر به همراه عکس پاسپورتی)
 • مدارک مربوط به فرآیند انگشت نگاری
 • اسناد بانکی (جهت اثبات میزان دارایی، اموال و تمکن مالی)
 • مدارک تحصیلی (شامل آخرین مدرک تحصیلی، ریز نمرات، گواهی اشتغال به تحصیل)
 • مدارک شغلی (شامل بیمه کار، سوابق شغلی، فیش حقوقی)

ضمنا سه مدرک پاسپورت (گذرنامه)، ویزا و مدارک مربوط به تمکن مالی، جهت ارائه به ماموران فرودگاهی، الزامی است.

آیا مهاجرت به کانادا بدون وکیل ممکن است؟

بله، بدون وکیل هم می توان برای مهاجرت به کانادا اقدام کرد. کافی است به وبسایت اداره مهاجرت کانادا به آدرس (www.canada.ca) مراجعه کنید و تمام مراحلی که باید انجام شود را به دقت مطالعه کنید و مدارک مورد نیاز را آماده کنید. تمام اطلاعاتی که نیاز دارید به همراه توضیحات تمام روش های مهاجرتی، در این وبسایت در دسترس میباشد. اما اگر بخواهید مراحل کار را سریع تر و با ریسک کمتر انجام دهید. توصیه می کنیم به وکیل مهاجرت مراجعه کنید. زیرا وکیل و مشاور مهاجرت، به قوانین و مقررات و روال کار آشنایی بیشتری دارند و راه را برای شما هموار می کنند.

اگر مهاجرت به کانادا را برای ترسیم آینده ای روشن برای خود و فرزندانتان در نظر دارید و به دنبال راهی مطمئن و سریع برای دریافت اقامت دائم کانادا هستید، موسسه مهاجرتی روس پلاس با تیمی متخصص از وکلا و مشاوران مهاجرتی، شما را در یافتن بهترین شرایط مهاجرت به کانادا یاری می نماید. هر روشی که برای مهاجرت در نظر داشته باشید اعم از تحصیلی، شغلی، سرمایه گذاری و سایر روش های رایج، مشاوران مهاجرتی باتجربه در تمام مراحل مهاجرت کانادا در کنار شما عزیزان خواهند بود.

, , , , , , , , , ,

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟